Adolf Balázs aranyérmes az ifjúsági vb-n

2017.09.08. 11:14 | Sport

A fiú kenusoknál az ifjúsági korosztályban Adolf Balázs a szentendrei Kajak-Kenu SE versenyzője aranyérmet szerzett a dél-afrikai maratoni világbajnokságon. Ennek a győzelemnek is köszönhetően a magyar csapat öt korosztályos számban végezett az első helyen csütörtökön. Pénteken az ifjúsági párosok versenyeivel, valamint az U23-as férfi kajakosok és kenusok viadalaival folytatódik a vb.

Délelőtt fél 9-től délután 2 óráig rendezik meg Szentendrén a Gyerek Sportnapot a Postás Strandon. Több mint harminc városi egyesület vesz részt a rendezvényen, színpadi bemutatókkal, ismertetőkkel. A rendezvény elsődleges célja, kedvet csinálni a gyerekeknek a sportoláshoz. A program déltuán 6 órától a Szentendre Kupa elnevezésű küzdősport gálával folytadódik, ahol thaibox- és ökölvívó bemutatómérkőzéset tekinthetnek meg az érdeklődők. A belépés díjtalan.

További sporthíreink:

• A MOL-Pick Szeged nagy csatában, három góllal 28-25-re legyőzte a vendég Grundfos Tatabánya KC együttesét a férfi kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén. A hétvégén a CYEB Budakalász csapata is megkezdi Balatonfüreden a szereplését a bajnokságban. Horváth Attila csapata tavaly a negyedik helyen végzett, míg vasárnapi ellenfele a hatodik volt a tabellán. Ősszel a budakalásziak a bajnoki meccsek mellett az EHF Kupában is pályára lépnek.
  • A lett kosárlabda-válogatott csütörtökön 89-79-re legyőzte a társházigazda török csapatot a férfi Európa-bajnokság csoportkörének zárófordulójában, így eldőlt, hogy a magyarok Szerbiával találkoznak az isztambuli nyolcaddöntőben.Ivkovics Sztojan együttese két győzelemmel és három vereséggel a C csoport negyedik helyén végzett, vasárnapi ellenfele pedig megnyerte a D jelű hatos küzdelmeit. A mérkőzést vasárnap délután negyed háromkor rendezik.
  • Babos Tímea - oldalán Andrea Hlaváckovával - a női párosok negyeddöntőjében kikapott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságon. Az ötödikként rangsorolt magyar-cseh duó a negyedik helyen kiemelt Sania Mirza, Peng Suaj kettős ellen 7:5, 6:4 arányban szenvedett vereséget. Babos Tímea így az egyéni és a vegyespáros után a párosok versenyében is befejezte az idei US Opent. Női egyéniben Sloane Stephens-Madison Keys finálét rendeznek New Yorkban, miután a Stephens győzött Venus Williams ellen, Madison Keys pedig két sima játszmában verte Coco Vandeweghe-t a péntek hajnali elődöntőben.
  • A várható erős szél miatt elmarad az eredetileg augusztus 12-ére tervezett, majd szeptember 9-re halasztott MOL Balaton-átevezés Fonyód és Badacsony között.Idén már nem kerülhet sor újabb halasztásra, de jövőre, több lehetséges időpont megjelölésével mindenképpen szeretnék megrendezni a regattát. A Fonyód és Badacsony között oda-vissza teljesítendő, 10,2 kilométeres táv megtételére a sárkányhajótól a gumicsónakig mindenféle vízi járművel készültek a jelentkezők. Az első időpontra mintegy ezer, a szeptemberire pedig 600 résztvevő jelentkezett 300 hajóval csak az interneten.
  • Tizenegy futam után is Gádorfalvi Áron áll az élen a férfiaknál a balatonfüredi Raceboard Európa-bajnokságon.A hat olimpiai részvételével magyar holtversenyben rekorder szörfös csütörtökön kétszer első, majd egyszer második lett. Mögötte az a Sánta Bence a második, a cseh Petr Kucera pedig a harmadik. A jóval kevesebb, 12 szörföst felvonultató nők között a legjobb magyar, Cholnoky Sára a harmadik helyen áll.