Küzdősport gála Szentendrén

2017.09.06. 12:21 | Sport

A Szentendrei sportnap keretein belül kerül megrendezésre a Szentendre Kupa nevű küzdősport gála, ahol thaibox- és ökölvívó bemutatómérkőzéseket láthatnak az érdeklődők. A program pénteken 18 órakor kezdődik a Postás Strandon és mindenki számára a belépés díjtalan lesz.

További sporthíreink:

Szappanos Márton a Dunakanyar Sportegyesület versenyzője nagy csaptában döntő szettben szenvedett vereséget az osztrák Philip Aplienz ellen, így búcsúzott a székesfehérvári 15 ezer dollár díjazású ITF Future tenisztorna első fordulójában.A 18 éves teniszező az előző héten Kecskeméten szerezte pályafutása első ATP-pontját és ezzel jövő héttől már a felnőtt világranglistára is felkerül.

• A Szentendre VSE labdarúgó csapata a hétvégi bajnoki fordulót követően nem sokat pihenhet, mivel szerdán már a Pest Megyei Kupában léphet pályára Dombai Zsolt csapata. A Kőzúzó utcai pályán fél ötkor sorra kerülő mérkőzésen a szentendreiek a Galgagyörki SE együttesét fogadják.

• A magyar férfi kosárlabda-válogatott 80-71-re legyőzte kedden a házigazda Romániát az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának negyedik fordulójában, így továbbjutott az isztambuli nyolcaddöntőbe, ahol vasárnap a D csoport győztesével találkoznak.A nemzeti csapat utolsó csoportmeccsét csütörtökön 16.15 órakor vívja a címvédő spanyol együttessel.

• A spanyol labdarúgó-válogatott kedden nyolcgólos győzelmet aratott Liechtenstein vendégeként a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatában.A spanyolok két körrel a vége előtt továbbra is három ponttal előzik meg az ezúttal Izraelt 1-0-ra felülmúló olasz csapatot.Eredmények a keddi vb-selejtezőkről:Moldova-Wales 0-2, Ausztria-Grúzia 1-1, Írország-Szerbia 0-1, Koszovó-Finnország 0-1, Izland-Ukrajna 2-0, Törökország-Horvátország 1-0

• A magyar U21-es labdarúgó-válogatott kedden hosszabbításban szerzett góllal 2-1-re legyőzte Málta csapatát a 2019-es, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság első selejtezőmérkőzésén. A győztes gólt a paksi Lenzsér Bence szerezte a 91. percben.A selejtezősorozat kilenc csoportjának győztese automatikusan kijut a 2019-es, Olaszországban és San Marinóban sorra kerülő kontinenstornára, a négy legjobb csoportmásodik pedig pótselejtezőt játszhat. A máltai válogatott mellett Ciprus, Törökország, Belgium és Svédország együttese lesz a magyarok ellenfele.

• Venus Williams és Sloane Stephens jutott az elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokság keddi játéknapján. A kétszeres bajnok idősebb Williams testvér döntő játszma rövidített játékban győzött az egykori világelső Petra Kvitova ellen, míg a 24 éves Stephens élete második Grand Slam-elődöntőjét játszhatja Anastasia Sevastova legyőzésével.