Szappanos Márton újabb bravúrra készül

2017.09.05. 08:47 | Sport

Szappanos Márton a Dunakanyar Sportegyesület teniszezője a múlt heti kecskeméti siker után a héten Székesfehérvárott folytatja a szereplését a 15 ezer dollár összdíjazású ITF Future tenisztornán. A fiatal tehetség szabadkártyásként került a főtáblára és ma a selejtezőből kvalifikált osztrák Philip Aplienz lesz az ellenfele.

További sporthíreink:

A Szentendre VSE labdarúgó csapata a hétvégi bajnoki fordulót követően nem sokat pihenhet, mivel szerdán már a Pest Megyei Kupában léphet pályára Dombai Zsolt csapata. A Kőzúzó utcai pályán fél ötkor sorra kerülő mérkőzésen a szentendreiek a Galgagyörki SE együttesét fogadják.

• A magyar férfi kosárlabda-válogatott a 31 pontos Hanga Ádám vezetésével legyőzte hétfőn Csehországot az Európa-bajnokság kolozsvári csoportjának harmadik fordulójában, ezzel életben tartotta továbbjutási reményeit. Ha a magyarok kedden a házigazda románokat is megverik az este fél nyockor kezdődő mérkőzésen, akkor két győzelemmel szinte bizonyosan továbbjutnak a C csoport negyedik helyezettjeként az isztambuli nyolcaddöntőbe.

• A címvédő német labdarúgó-válogatott nyolcadik, hétfői selejtezőmérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai kvalifikációs sorozatában. A norvégok felett aratott 6-0-s hazai győzelem ellenére Joachim Löw együttese matematikailag még nem biztosította be a részvételét, mivel a mögötte második helyen álló északírek is begyűjtötték a három pontot a vendég csehek legyőzésével. További eredmények a hétfői vb-selejtezőkről: Montenegró-Románia 1-0, Lengyelország-Kazahsztán 3-0,Örményország-Dánia 1-4, Anglia-Szlovákia 2-1, Szlovénia-Litvánia 4-0, Skócia-Málta 2-0

• Babos Tímea - oldalán Andrea Hlaváckovával - negyeddöntőbe jutott a női párosok versenyében a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokságon. Az ötödikként rangsorolt magyar-cseh duó a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu kettőssel találkozott a hétfőn és döntő szett rövidített játékban nyertek.

• Mindkét világelső, Rafael Nadal és Karolina Pliskova is könnyedén jutott negyeddöntőbe a US Open hétfői játéknapján. A spanyol Nadal az ukrán Alekszandr Dolgopolovot verte, aki legutóbbi három egymás elleni mérkőzésükből kettőn legyőzte őt. A cseh Pliskova pedig a hazai közönség előtt szereplő Jennifer Brady felett aratott győzelmet. Továbbjutott a férfiaknál Roger Federer, Juan-Martin del Potro és a Goffint legyőző Andrey Rublev is.

• A magyar U21-es labdarúgó-válogatott kedden, Málta ellen kezdi a selejtezősorozatot a 2019-es, olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságra. A kilenc csoport győztesei automatikusan kijutnak az Olaszországban és San Marinóban sorra kerülő tornára, a négy legjobb csoportmásodik pedig pótselejtezőt játszhat. A máltai válogatott mellett Ciprus, Törökország, Belgium és Svédország lesz a magyarok ellenfele.

• Csak egyetlen Yamaha indul a gyorsaságimotoros-világbajnokság hétvégi, San Marinó-i futamán, azaz senki nem helyettesíti a múlt csütörtökön balesetet szenvedett Valentino Rossit. A kilencszeres világbajnok, 38 éves Rossi múlt csütörtökön krosszmotorral tréningezett, amikor nagyot bukott, és jobb comb-  és a szárkapocscsontja is eltört. A sportolót azonnal az urbinói kórházba szállították, majd múlt pénteken az anconai klinikán megműtötték. A kórházi bejelentés szerint a motorosra 40 nap kényszerpihenő vár.